Homo Viator. Wszyscy Jesteśmy Migrantami i Migrantkami

Wiosną 2017 roku przez Urząd Miejski Wrocławia we współpracy z Fundacją Dom Pokoju i Fundacją Na Rzecz Studiów Europejskich został przeprowadzony konkurs wśród wrocławskich uczennic i uczniów Homo viator. Wszyscy jesteśmy migrantami i migrantkami.

Przez cały październik wybrane prace wyłonionych laureatów będą prezentowane mieszkańcom Wrocławia. Na plakatach umieszczonych w różnych miejscach miasta będzie można obejrzeć drzewa genealogiczne i prace fotograficzne ukazujące historie ludzi, dla których Wrocław stał się domem. Bo przecież Wrocław to miasto migrantów, nie tylko historycznie, ale i dziś wielu wybiera je jako swoje miejsce na Ziemi.

WARSZTATY DLA LAUREATÓW

W czerwcu dla laureatów konkursu Homo viator – Wszyscy jesteśmy migrantami i migrantkami zostały zorganizowane warsztaty. Dla najmłodszych warsztaty przeprowadziła graficzka Marta Kostrzewa. W pracowni komputerowej w Konturach Kultury dzieci uczyły się graficznej edycji prac. Dla laureatów z gimnazjów zorganizowaliśmy plenerowe warsztaty fotograficzne z fotografem Michałem Dwonarowiczem. Natomiast wyróżnieni licealiści na spotkaniu z dziennikarką Polskiego Radia Magdaleną Skawińską poznali tajniki pracy dziennikarz radowego i edycji materiałów audio.