Think Tank Generator - edycja polsko-niemiecka
Wśród polskich studentów nauk społecznych Think Tanki czyli ośrodki badawcze cieszą się dużą popularnością zarówno jako źródło pozyskiwania materiałów do wszelkiego rodzaju prac przygotowywanych na studia, ale także jako potencjalne przyszłe miejsce pracy.
Nieliczni studenci rozumieją i opanowali sztukę pisania tekstów na potrzeby Think Tanków, ponieważ w czasie studiów rzadko mówi się o metodologii pisania tekstów naukowych, a zdecydowanie nie przekazuje się technik analitycznego pisania tekstów.
Celem projektu jest pozyskanie zainteresowania polskich i niemieckich studentów do pisania tekstów pod kątem Think Tanków. We współpracy z uznanymi Think Tankami studenci mają pracować nad zadanymi tekstami, wspólnie je przygotowywać. W kolejnym kroku powstałe teksty będą omawiane z uznanymi specjalistami z danej dziedziny współpracujących z ośrodkami badawczymi.
Do projektu zostali zaproszeni studenci z Polski i Niemiec, którzy są zainteresowani pracą nad tekstami na potrzeby ośrodków badawczych. Uczestnicy projektu zostaną wprowadzeni w metodologię zbierania materiałów i opracowywania tekstów na potrzeby Think Tanków. Szkolenie będzie także obejmowało przybliżenie określonych obszarów tematycznych oraz zwrócenie uwagi na interesujące kwestie w danym obszarze w zależności od grupy docelowej i przeznaczenia danego tekstu.
Partnerami projektu są Stowarzyszenie Weiterdenken z Drezna oraz Przedstawicielstwo Fundacji Boella w Warszawie.
Projekt jest wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
Nasze pierwsze szkolenie odbyło się w dn. 7- 9.04.2011. Zawierało ogólne wprowadzenie w pracę Think Tanków, znaczenie doradztwa politycznego i zasady pisania dla Think Tanków.