Rozmawiamy o alei Północnej

Do 14 lutego 2023 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jaka będzie aleja Północna? Inicjują je Wrocławskie Inwestycje. Zachęcamy do udziału w nich i do wyrażenia swojej opinii.

Droga w północnej części metropolii

Wrocław rozrasta się, co wiąże się z koniecznością zapewnienia możliwości bezpiecznego przemieszczania się różnym użytkownikom i użytkowniczkom ruchu (zarówno kierowcom aut, jak też rowerzystom/ rowerzystkom czy osobom korzystającym z komunikacji publicznej). Jednym z obszarów, gdzie niezwykle potrzebna jest rozbudowa dróg, jest północ miasta, szczególnie osiedla: Polanowice, Poświętne i Sołtysowice. Aktualnie kierowcy jeżdżą w tej okolicy drogami osiedlowymi, które nie są do tego przystosowane. Planowana aleja Północna stanowić ma odpowiedź na ten problem, ma być też ważnym elementem układu drogowego miasta.

W czasie konsultacji będziemy rozmawiać o projekcie trasy alei Północnej, w szczególności na temat kwestii związanych z organizacją komunikacji zbiorowej i ciągów pieszo–rowerowy

Konsultacje trwają do 14 lutego (wtorek). 31 stycznia (wtorek), o godz. 17.30, odbędzie się e-spotkanie. 2 lutego (czwartek) o 17.30  na spotkanie zaprosimy przedstawicieli Rad Osiedli, a w dniach 6 i 7 lutego  (poniedziałek i wtorek) w godzinach 17.30-19.00 odbędą się dyżury konsultacyjne w siedzibach Rad Osiedli, najpierw w siedzibie Rady Osiedla Sołtysowice, potem – w siedzibie Rady Osiedla Polanowice – Poświętne – Ligota. E- formularz wraz z opisem projektu trasy będzie dostępny na stronie od 31 stycznia do 14 lutego.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.